'Heechterp Vernieuwt' duurzaam
De 24 portiekflats met 576 woningen zijn verouderd en worden gesloopt. Er komen in totaal 621 woningen terug, waarvan Elkien er 531 bouwt in het project Heechterp vernieuwt. Samen met de gemeente Leeuwarden willen we de nieuwe woningen verwarmen met een collectief warmtesysteem. De gemeente Leeuwarden staat voor een grote verduurzamingsopgave in de gebouwde omgeving. Onderdeel van deze opgave is het aardgasvrij maken van gebouwen. Dit aardgasvrij maken kan onder andere met collectieve warmtesystemen, zoals een warmtenet.
Bouwen aan een betere wereld
Peter van de Weg, directeur-bestuurder Elkien: “Als woningcorporatie werken we iedere dag aan een goed, betaalbaar en duurzaam thuis voor onze bewoners. We kijken daarbij niet alleen naar het nu, maar ook naar de toekomst. We willen bouwen aan een betere wereld. Voor ons en voor de generaties die na ons komen. Met een duurzaam warmtesysteem voor Heechterp dragen we hier aan bij. We zijn dan ook blij dat we samen met de gemeente Leeuwarden en onze vaste ketenpartner Bouwgroep Dijkstra Draisma de mogelijkheden gaan onderzoeken.”
Oprichting gezamenlijk warmtebedrijf
In de Intentieovereenkomst wordt de wijze waarop partijen in de ontwikkelfase samenwerken vastgelegd, onder andere met betrekking tot de verdeling van werkzaamheden, de verdeling van de kosten, de organisatie en de planning. Aan het eind van de ontwikkelfase wordt een besluit genomen over de oprichting van een gezamenlijk warmtebedrijf.
Wet Collectieve Warmte
Vooruitlopend op de nieuwe Wet collectieve warmte wil de gemeente een publieke rol in het warmtenet vervullen. Omdat warmte wordt gezien als een belangrijke nutsvoorziening, gaat de wet er vanuit dat warmtenetten in de toekomst voor minimaal 50% in eigendom zijn van een publieke partij. In Heechterp wordt dit ingevuld door middel van een publiek-privaat samenwerkingsverband (PPS).
Lees hier het hele